Siyaset
Giriş Tarihi : 20-01-2022 20:55

PROJELER RAFA PARALAR YANDAŞLARA

İstanbul’un bir çok farklı ilçesinden farklı siyasi kadrolarda bulunmuş eski aday, aday adayı, Meclis üyeleri, parti üyeleri, ilçe başkanları vb görevlerde bulunmuş CHP örgütü veya Millet İttifakı üyelerine 3 milyon 600 bin liralık Huzur Hakkı kandırmacası…

PROJELER RAFA PARALAR YANDAŞLARA

İSTANBULLUNUN KAYNAKLARI HUZUR HAKKI DİYE CHP’LİLERE AKTARILDI 
İstanbullulara hizmet için harcanması gereken kaynaklar bazı CHP ve Millet İttifakı üyelerine aktarıldı. CHP örgütüne hizmetleri dışında geldikleri görevlerle ilgili hiçbir alt yapı, tecrübe ve eğitim gibi gerekli şartlara sahip olmayan bazı isimler, İBB kıyağı ile ödüllendirildi.

BU KIYAĞIN KAYNAĞI NE?
Farklı görevler ile CHP örgütüne hizmet etmek dışında hiçbir referansı olmayan bazı üyeler kıyak makamlarla ödüllendirildi. İstanbul’u dışa bağımlı ve her geçen gün borçlu duruma sokan İBB yönetimi, kaynakları adam kayırma ve haksız makam hediyeleri ile kıyakçılık için harcıyor. Finans olmadığı için İstanbul adına hayati önem taşıyan projeleri bir bir iptal eden İBB, yönetiminin bu kaynakları nereden finanse ettiği ise ayrı bir merak kaynağı.

PROJELER İPTAL EDİLİRKEN KIYAK FİNANSE EDİLİYOR 
İstanbul için hayati öneme sahip onlarca proje bir bir iptal edildi. İstanbullu her geçen gün batıya bağımlı ve borçlu hale getirildi. İBB CHP örgüt üyesi Siyasi isimlere ise kıyak niteliğinde makamları tek tek verdi. Metro, arıtma tesisi, ulaşım, çevre gibi bir çok projeleri finansman yok diye iptal eden İBB yönetimi, kıyak makamları finanse etmek için ise kaynak oluşturmayı başardı.

Kaynak : https://www.tuzlagundem.com/yazi/projeler-rafa-paralar-yandaslara-6.html