GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-09-2022 13:47   Güncelleme : 23-09-2022 13:47

Muğla Büyükşehir, Marmaris yangınına seferber oldu

Muğla'nın Marmaris ilçesi Yalancıboğaz Mevkii Adaköy’de çıkan orman yangını yaklaşık 19 saatte kontrol altına alındı. Büyükşehir Belediyesi 620 hektar alanın zarar gördüğü yangında 132 personel 73 araçla yangında aktif görev aldı.

Muğla Büyükşehir, Marmaris yangınına seferber oldu

MUĞLA (İGFA Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı Adaköy mevkiinde Çarşamba günü öğle saatlerinde çıkan orman yangını yaklaşık 19 saatlik müdahalenin ardından kontrol altına alınırken, 620 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.

Yangının başladığı ilk andan itibaren alevlerin kontrol altına alınması için mücadele eden Muğla Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sahada aktif görev aldı.

Büyükşehir Belediyesi çıkan orman yangınına 73 araç ve 132 personelle müdahalede bulunurken, bölgede olası yaşanacak olan elektrik kesintisine karşı jeneratör araçları ve görevli personellerin kumanya ihtiyacının giderilmesi için ikram aracı da gönderdi.

Yangına müdahale eden personellere çorba, ekmek, su ve çay dağıtımı gerçekleştirilirken, Büyükşehir sağlık ekipleri de yangın alanında hazır bulunarak dumandan etkilenen ekiplere tıbbi destek sağladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, beraberinde Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, CHP Parti Meclis Üyesi Gizem Özcan ve CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu ile yangın bölgesine gitti.

Gece geç saatlere kadar yangın bölgesinde kalan Başkan Dr. Osman Gürün yangına müdahale eden ekiplerden sürekli bilgi aldı.

AdminAdmin