Ekonomi
Giriş Tarihi : 02-06-2021 04:38   Güncelleme : 02-06-2021 04:38

BİTLİSTE GIDA SEKTÖRÜNE YÖNELİK DENETİM SEFERBERLİĞİ

          Bakanlığımızca Türkiye’nin 81 ilinde gıda sektörüne yönelik başlatılan, denetim seferberliği bünyesinde, İl Müdürlüğümüz Gıda Kontrolörleri tarafından İl genelinde denetimler yapılmaya devam ediyor

BİTLİSTE GIDA SEKTÖRÜNE YÖNELİK DENETİM SEFERBERLİĞİ

          Bakanlığımızca Türkiye’nin 81 ilinde gıda sektörüne yönelik başlatılan, denetim seferberliği bünyesinde, İl Müdürlüğümüz Gıda Kontrolörleri tarafından İl genelinde denetimler yapılmaya devam ediyor..

         İl Tarım ve Orman Müdürümüz Rıfat ÇELİK söz konusu denetimlerin 5996 sayılı Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu gereği, gıda zincirinin tüm aşamalarında tüketici sağlığının korunması ve güvenilir gıda arzının sağlanmasının Bakanlığımız sorumluluğunda olduğunu, Ülkemizde gıda güvenilirliğine yönelik denetimler, Bakanlığımıza bağlı 81 İl Müdürlüğü ve illere bağlı yetkilendirilmiş İlçe Müdürlüklerinde çalışan kontrol görevlilerimizce eş zamanlı  yürütülmekte olduğunu,  25-30 Kasım tarihlerinde tüm Türkiye’de Et ve et ürünleri üreten işyerleri, Kasap ve Şarküteri ile Bakkal, Market, Büfe Fırın, Pastane vb. işyerleri, Okul Kantinleri ve Yemekhaneleri, Lokanta ve Restoranlar, Dönerci, Fast-Food vb. toplu tüketim yerlerinde denetim seferberliği başlatıldığını ve bu tarihler arasında Bitlis Merkez ve İlçelerindeki tüm üretim yerlerinin denetlendiğini ifade etti.

         Bitlis’te denetimlerin her zaman yapıldığını belirten ÇELİK, Tüm Türkiye’de bir farkındalık olması nedeniyle bu denetimleri yapıyoruz. Bugün okul kantin ve yemekhanelerin denetimleri yapıldı.

         ÇELİK, vatandaşlarımızın olumsuz bir durumla karşılaşmaları halinde “Alo 174 Gıda Hattı ile iletişime geçerek ihbarda bulunabileceklerini dile getirdi.