Gündem
Giriş Tarihi : 24-11-2021 21:27   Güncelleme : 24-11-2021 21:27

Bitlis Belediyesi: Belediye ve AFAD İşbirliğinde Ortak Eğitimler Düzenlendi

Belediye ve AFAD İşbirliğinde Ortak Eğitimler Düzenlendi

Bitlis Belediyesi: Belediye ve AFAD İşbirliğinde Ortak Eğitimler Düzenlendi

 

Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ile Bitlis İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) işbirliğiyle Bitlis il Emniyet Müdürlüğü personellere yönelik eğitim ve Seminer düzenlendi.

Bitlis İl Emniyet Müdürlüğü Konferans Salonu’nda birimlerinde görevli yangınla mücadele ekiplerine yangınla mücadele eğitimi verildi. Bitlis Emniyet Müdürlüğü birimlerinde olası yangın durumlarında yangınla mücadele ekiplerinin aktif ve etkili müdahale yapabilmeleri amacıyla düzenlenen eğitimde İtfaiye Eğitmeni Gökhan İlyas tarafından; “Yangın Nedir, Yangın Türleri, Yangın Öncesi Alınacak Tedbirler, Yangınla Mücadelede Kullanılan Aktif ve Pasif Ekipmanlar, Yangın Ekipmanlarının Kullanımı” konularında eğitim verildi. Eğitim sonrasında Bitlis Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü yangın söndürme İtfaiye erleri ve emniyet Müdürlüğü persolleri katılımıyla yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

Acil Durum Destek Ekiplerine Afet Farkındalık Eğitimi verildi

Ayrıca Merkezi Konferans Salonu’nda birimlerinde görevli acil durum destek ekiplerine “Afet Farkındalık” eğitimi verildi. Bitlis AFAD personeli Eğitim Uzmanı Engin Eribol tarafından “Afet Farkındalık” konulu bir sunum da yapıldı.