Gündem
Giriş Tarihi : 03-12-2021 17:21   Güncelleme : 03-12-2021 17:21

Bitlis Belediyesi: Başkan Tanğlay’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Başkan Tanğlay’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Bitlis Belediyesi: Başkan Tanğlay’dan Dünya Engelliler Günü mesajı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Nesrullah Tanğlay, Bitlis Belediyesi olarak engellilere yönelik her alanda pozitif ayrımcılık yapmaya devam ettiklerini söyledi.

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Birleşmiş Milletler tarafından 1992 yılında alınan kararla ilan edilen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Engellilere yönelik toplumsal farkındalığın artırılması ve engellilerin yaşam standartlarının iyileştirilmesi açısından 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün önemine değinen Başkan Nesrullah Tanğlay, engelliliğin yalnızca engelli bireyleri ve ailelerini değil, toplumun bütün kesimlerini yakından ilgilendirdiğine dikkati çekti Bitlis Belediyesi olarak bu anlamda engellilere yönelik her alanda pozitif ayrımcılık yapmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Nesrullah Tanğlay, engellilerin önlerindeki engelleri kaldırdıkça spordan eğitime, sanattan bilime başarılarının her geçen gün katlanarak arttığına şahit olduklarını belirtti.

Engelli vatandaşların sağlık, eğitim, istihdam ve sosyal hayatlarının gelişimi için bugüne kadar birçok proje gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Tanğlay, şunları kaydetti: “Engelli vatandaşlarımıza sağlanan imkan ve kolaylıklar, bir toplumun gelişmişlik düzeyinin ölçütü olmakla birlikte, insanımıza verilen değerin de belirgin yansımalarından biridir. Birlikte aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Bu vesilelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün engelsiz bir yaşam için farkındalığın artmasına vesile olmasını diliyor, tüm engelli kardeşlerim ve vefakar ailelerine saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”