Gündem
Giriş Tarihi : 09-11-2021 19:57   Güncelleme : 09-11-2021 19:57

Bitlis Belediyesi: BAŞKAN TANĞLAY’DAN 10 KASIM MESAJI

BAŞKAN TANĞLAY’DAN 10 KASIM MESAJI

Bitlis Belediyesi: BAŞKAN TANĞLAY’DAN 10 KASIM MESAJI

 

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Tanğlay mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle andıklarını söyledi.

 

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin yıl dönümünde andı.

 

Atatürk’ün üstün askeri yönetimi ve kararlı duruşuyla başarılı bir komutan ve lider olarak dünya tarihinde saygın bir yer edindiğine değinen Başkan Tanğlay, “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün başlattığı istiklal mücadelemiz, Cumhuriyetimizin kurulmasıyla taçlanmış ve bütün mazlum milletlere ilham vermiştir. Mücadeleci ve kurucu vasıflarını gençlerimize ve çocuklarımıza iyi anlatmalı, bu manada üzerimize düşen sorumlulukları hep birlikte yerine getirmeliyiz. Vefatının 83. yıl dönümünde Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, vatanımız uğruna şehit olan kahramanlarımızı rahmetle ve minnetle yad ediyorum” şeklinde konuştu.