Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 15:19   Güncelleme : 09-07-2021 15:19

”BERABER YÜRÜYELİM” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ etkinlikleri kapsamında, ‘Beraber Yürüyelim’ temalı yürüyüş düzenlendi

”BERABER YÜRÜYELİM” ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

‘Avrupa Hareketlilik Haftası’ etkinlikleri kapsamında, ‘Beraber Yürüyelim’ temalı yürüyüş düzenlendi.
Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu’nca Bitlis Valiliği ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün koordinesinde, ‘Beraber Yürüyelim’ temalı yürüyüş düzenlendi.
8 Ağustos Stadı’ndan başlayan 2 kilometrelik yürüyüş, Atatürk Anıtı’nda son buldu. Yürüyüşe; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personeli, sivil toplum örgütü temsilcileri ve öğrenciler katıldı. Yürüyüşte şehirlerde trafiğin kısıtlanması, çevreci ulaşım alternatiflerinin geliştirilmesi, toplumsal yaşam alanlarının daha sağlıklı ve hareketli hale getirilerek, düzenlenmesi, sağlıklı aktif yaşama ile yaşlanma politikalarının desteklenmesinin amaçlandığı belirtildi.
Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Savaş Bulan, “Herkes İçin Spor Federasyonu’nun öncülüğünde, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Dış İşleri Bakanlığı ile birlikte 16-22 Eylül’de ‘Beraber Yürüyelim’ etkinliğini gerçekleştirdik. Bizler 8 Ağustos Stadyumu’ndan başlayıp, Gökmeydan’daki Atatürk Anıtı önünde yürüyüşümüzü tamamladık. Yürüyüşün sağlık için ne kadar önemli olduğunu ortaya çıkarmaktır. Bu etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.