Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 05:12   Güncelleme : 09-07-2021 05:12

2900 RAKIMDA SPOR ŞÖLENİ

Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından Nemrut Dağı’na ve Krater Gölü’ne dikkat çekmek için bugün sabah saatlerinde önce bisiklet, daha sonra trekking turları düzenlenirken, Bitlis Yelek Kulübü sporcuları tarafından da yelken gösterileri yapıldı

2900 RAKIMDA SPOR ŞÖLENİ

Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından Nemrut Dağı’na ve Krater Gölü’ne dikkat çekmek için bugün sabah saatlerinde önce bisiklet, daha sonra trekking turları düzenlenirken, Bitlis Yelek Kulübü sporcuları tarafından da yelken gösterileri yapıldı. Avrupa’nın Seçkin Destinasyonlar Projesi kapsamında ‘Mükemmeliyet’ ödülü alan Nemrut Krater Gölü’ne dikkat çekmek için bisiklet ve göl üzerinde yelken turu düzenlendi. Yaklaşık 2 bin 900 rakımlık Nemrut Krater Gölü’ne dikkat çekmek için 100 bisikletçinin bir araya geldiği etkinlik, sabah 10.00’da başladı.
Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürümüz Faruk Budak, pandemi sonrası bu tür etkinliklerin sporcular açısından moral olduğunu belirterek, “Normalleşme sonrası Bitlis Gençlik ve Spor Müdürlüğü olarak bisiklet, yelken ve trekking olarak yaklaşık 2 bin 900 metre yükseklikte bulunan Nemrut Krater Gölümüzde sportif faaliyetlere başladık. Uzun süre evimizde kaldıktan sonra böyle doğa harikası bir yerde organizasyona katılan vatandaşlarla beraber olduğumuz için çok mutluyuz. Hem Nemrut’u tanıtmak hem de uzun bir süre evde kaldıktan sonra doğa ile buluşmak bizi mutlu ediyor. Umarım bu sadece burada kalmaz. Diğer farklı güzelliklerimizle birlikte il müdürlüğümüzce sportif etkinliğimiz devam edecektir. Yaklaşık 100’e yakın sporcumuz burada bulunmaktadır. İnşallah bunun devamını ileriki süreçte sürdüreceğiz” dedi.